Trzęsacz: plaża nr 1 w Polsce

Lipiec 15, 2012 w Aktualności

Trzesacz-mini

Krajobraz poruszy nawet najbardziej opornych romantyków: złocisty piasek i ruiny gotyckiego kościoła na skraju wysokiego klifu dzielnie stawiają czoła morskim falom. Aby zobaczyć najbardziej niezwykłą z naszych plaż, trzeba udać się do Trzęsacza

– Tak opisuje plażę Miesięcznik „Podróże”, który uznał ją za numer 1 w Polsce.  Przemawia za tym piękno przyrodnicze oraz bogaty program rozrywkowy:
Plaża w Trzęsaczu usytuowana jest na skraju klifowego wybrzeża, ta „niezwykle malownicza plaża wygląda jak z romantycznych akwareli”/Podróże 2011/. Krajobraz i ruiny kościoła można podziwiać z nowoczesnej platformy widokowej. Nieco dalej znajduje się zejście na plażę dla osób niepełnosprawnych i z wózkami.
Jako dużą atrakcję Trzęsacza uznano również możliwość lotu paralotnią i motolotnią z klifowego urwiska, możliwość  skorzystania z przejażdzek konnych i podróżowanie po okolicy  w zabytkowej kolejce wąskotorowej.
Dbałość o środowisko naturalne, bezpieczeństwo i wysoki standard usług poświadcza międzynarodowy certyfikat Błękitnej Flagi, który również nie pozostał bez znaczenia dla jury konkursu.
Na kolejnych miejscach rankingu znalazły się kolejno: Rowy, Międzyzdroje, Chałupy i Hel.